Cennik

Przybliżone koszty zabiegów i uzupełnień

Wielgos Stomatologia wyznacza nową jakość leczenia stomatologicznego, opartego na nowoczesnej technologii oraz nieprzeciętnych umiejętnościach dentystów. Do każdego Pacjenta podchodzimy całkowicie indywidualnie oraz kompleksowo, dlatego też dokonamy krótkiej prezentacji świadczonych przez nas usług dentystycznych. Mamy bowiem świadomość, że oprócz znajomości rozwiązania zastosowanego przez naszych ekspertów ważna jest także świadomość kosztów leczenia.

Konsultacja lekarska
Konsultacja stomatologiczna
100 zł – 150 zł
RTG/RTV
50 zł
Wizyta adaptacyjna dziecka
100 zł
W Wielgos Stomatologia pierwszym etapem każdego leczenia stomatologicznego jest dokładna konsultacja, podczas której dentysta zapoznaje się z potrzebami oraz oczekiwaniami Pacjenta. Przeprowadzona zostanie także kompleksowa diagnostyka (RTG bądź tomografia komputerowa), pozwalająca na dobór odpowiedniego rozwiązania i stworzenie planu leczenia. Jest on przedstawiany łącznie z orientacyjnym kosztorysem na końcu takiej wizyty.
Implantologia
Implant zęba
2 500 zł
Korona porcelanowo – metalowa na implancie
3 000 zł
Proteza na 4 implantach
od 6 000 zł
Implanty zębów to niewielkie wszczepy, które mają zastąpić korzenie utraconych zębów. Umieszcza się je w kośćcu szczęki bądź żuchwy, a dzięki wykonaniu z tytanu lub jego stopu zawierającego tlenek cyrkonu, integrują się z tkankami kostnymi. Prace protetyczne osadzane na implantach cechują się wspaniałą stabilnością, przez co nie istnieje ryzyko ich wypadania.
Protezy zębowe
Proteza akrylowa do 4 zębów
900 zł
Proteza akrylowa całkowita
1 300 zł
Proteza elastyczna winylowa
1 700 zł
Proteza na 2 implantach
4 500 zł
Mimo znacznie większej wagi przykładanej przez Pacjentów do dbania o zdrowie uśmiechu, bezzębie oraz poważne braki w uzębieniu pozostają poważnym problemem. Do jego zwalczania stosuje się specjalne protezy, których zadaniem jest przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej. W naszym gabinecie przeprowadzamy leczenie za pomocą ruchomych uzupełnień wykonywanych z wytrzymałych materiałów, skutecznie odbudowujących utracone uzębienie i pozwalających Pacjentom komfortowo spożywać ulubione produkty.
Korony i mosty
Korona porcelanowa
od 1 250 zł
Korona porcelanowo – metalowa na implancie
3 000 zł
Most na włóknie szklanym 1 pkt
700 zł
Pojedyncze lub kilkukrotne braki zębowe można obecnie łatwo odbudować przy pomocy koron oraz mostów protetycznych. Mocuje się je na pozostałym uzębieniu stałym dzięki zastosowaniu niezwykle trwałego cementu dentystycznego, zapewniającego świetną szczelność pustym przestrzeniom pomiędzy rekonstrukcją a resztą tkanek naturalnego zęba. Korony i mosty wytwarza się z wysokiej jakości materiałów (metalu licowanego porcelaną, porcelany czy połączenia ceramiki i cyrkonu), dzięki czemu odznaczają się wyśmienitą estetyką.
Stomatologia dziecięca
Wizyta adaptacyjna
150 zł
Wypełnienie zęba mlecznego
100 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba mlecznego
100 zł
Podcięcie wędzidełka
250 zł
Stomatologia dziecięca zajmuje szczególne miejsce na liście naszych usług, gdyż jej bezpośrednim zadaniem jest zapewnienie dobrego zdrowia uzębieniu dzieci. W jej ramach najczęściej leczy się zęby mleczne oraz przeprowadza wizyty adaptacyjne, mające za zadanie oswoić małych Pacjentów ze schematem pracy gabinetu. Poza tym ważnym aspektem tej dziedziny jest edukowanie maluchów w zakresie profilaktyki jamy ustnej oraz wiążących się z nią korzyści.
Leczenie zachowawcze
Wypełnienie zęba stałego
250 – 300 zł
Rekonstrukcja zęba z wkładem z włókna szklanego
600 zł
Celem stomatologii zachowawczej jest przeciwdziałanie próchnicy oraz odbudowywanie ubytków przez nią wywołanych. W Wielgos Stomatologia standardowo wykorzystujemy do tego wysokiej jakości wypełnienia światłoutwardzalne, tworzone z wysokiej jakości materiałów dostarczanych przez sprawdzonych producentów branży stomatologicznej. Dzięki temu rekonstrukcje cechują się wspaniałą estetyką wiernie naśladującą naturalne piękno, a także wzorową wytrzymałością.
Leczenie kanałowe (endodoncja)
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
650 zł – 950 zł
Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem
750 zł – 1 250 zł
Kiedy próchnica zaatakuje miazgę wypełniającą komorę zęba i kanały korzeniowe, leczenie kanałowe jest dla niego często ostatnią deską ratunku. Polega ono na usunięciu zainfekowanych tkanek ze wspomnianych miejsc za pomocą specjalnych narzędzi oraz wypełnieniu pustych miejsc gutaperką, czyli naturalnym materiałem bazującym na kauczuku. W Wielgos Stomatologia leczenie kanałowe przeprowadzane dzięki nowoczesnemu mikroskopowi stomatologicznemu, zwiększającemu skuteczność całego procesu.
Leczenie kanałowe – Kliknij
Chirurgia stomatologiczna
Ekstrakcja (usunięcie) zęba
250 zł – 300 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba stałego chirurgiczne
500 zł – 600 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba mlecznego
100 zł
Podcięcie wędzidełka
250 zł
Resekcja wierzchołka korzenia
400 zł – 450 zł
Chirurgia stomatologiczna obejmuje wszystkie zabiegi operacyjne przeprowadzane w obrębie jamy ustnej. Zazwyczaj stanowią one wsparcie dla pozostałych dziedzin, np. protetyki, jednakże w wielu przypadkach służą jako zasadnicze rozwiązanie problemu. Wszystkie czynności chirurgiczne w Wielgos Stomatologia przebiegają całkowicie bezboleśnie dzięki zastosowaniu znieczulenia komputerowego miejscowego, a najczęściej wykonywane jest usuwanie zębów mądrości.
Stomatologia estetyczna
Wybielanie wszystkich zębów metodą nakładkową
1 200 zł
Licowanie zęba przedniego kompozytem ceramicznym
450 zł
Nader często zdarzają się sytuacje, kiedy Pacjenci dysponują zdrowymi zębami, jednakże ich estetyka jest obniżana przez np. nieładny kolor. Odpowiedzią na tego typu problemy jest stomatologia estetyczna, umożliwiająca poprawę wyglądu uśmiechu bez konieczności wdrożenia skomplikowanego leczenia. Najczęstszymi zabiegami wykonywanymi w jej zakresie są wybielanie zębów czy założenie pełnego zestawu licówek poprawiających barwę lub kształt zębów.
Profilaktyka
Kompleksowa higienizacja
350 zł
Usuwanie kamienia (Scalling)
200 zł
Lakierowanie (1 łuk)
50 zł
Profilaktyka to jeden z najważniejszych działów stomatologii, gdyż to właśnie dzięki niej Pacjent może uniknąć wielu problemów w jamie ustnej oraz oszczędzić sobie skomplikowanego leczenia. Podstawowym rozwiązaniem przez nią proponowanym jest pełen pakiet zabiegów higienizacyjnych, który składa się ze skalingu, piaskowania, polerowania czy lakowania zębów.