Implant zęba – cena

Jacek Wielgos
Autor: Jacek Wielgos
07.09.2022

Implanty zębów można porównać do drobnych śrubek, które umieszcza się w miejscu utraconego zęba. Utrzymują się dzięki integracji z otaczającymi tkankami kostnymi, dzięki czemu zyskują świetną stabilność. Wszczepienie pojedynczego implantu kosztuje przeważnie od 2500 do 5000 zł, jednakże warto zaznaczyć, że każdy przypadek wymaga innego postępowania. Leczenie może wymagać bowiem zastosowania dodatkowych zabiegów, a precyzyjny kosztorys zostanie przekazany przez eksperta podczas konsultacji.

Pojedynczy implant zęba – cena

Jak wspominaliśmy, pojedynczy implant zęba kosztuje około 2500-5000 zł. Cena ta jest uzależniona jednak od placówki, a w Wielgos Stomatologia mamy świadomość, że Pacjenci nie zawsze muszą dysponować doraźnie odpowiednim budżetem, dlatego utrzymujemy wartość w okolicach dolnej granicy.

Pojedynczy implant pozwala na odbudowę jednego zęba, niezależnie od części jamy ustnej. Osadza się na niego koronę protetyczną, imitującą swój naturalny odpowiednik. Tego rodzaju uzupełnienia wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, aby wiernie naśladowały swym wyglądem naturalne zęby.

Ile może kosztować leczenie implantologiczne?

Przede wszystkim musimy określić, ile implantów jest koniecznych do uzupełnienia braków. Jeden implant pozwala odbudować pojedynczy ząb za pomocą korony protetycznej, jeśli ubytek jest liczniejszy (a luki ze sobą sąsiadują), konieczne będzie zastosowanie specjalnego mostu. W przypadku bezzębia zaś najlepszym rozwiązaniem będzie osadzenie protezy na implantach.

Do ceny wszczepionych implantów należy doliczyć również koszt odpowiedniej pracy protetycznej. Aby to zobrazować, posłużmy się prostym przykładem: odbudowa pojedynczego braku za pomocą jednego implantu będzie kosztowała około 5000-5500 zł. Dlaczego? Bowiem cena implantu wyniesie 2500 zł, zaś cena obudowy 2500-3000 zł.

Analogicznie wygląda sytuacja z większymi pracami protetycznymi. Określamy liczbę koniecznych implantów zębowych, mnożymy ich cenę, a następnie dodajemy do niej koszt uzupełnienia.

Zaznaczmy, że podane wartości mają charakter poglądowy. Bardzo trudno jest określić, jaka będzie cena leczenia, jeśli problem nie został poddany analizie i diagnostyce. Dlatego właściwe koszty leczenia implantologicznego są podawane przez eksperta podczas konsultacji.

Czy implanty zębowe warto wszczepić?

Implanty zębów są obecnie najlepszą metodą mocowania prac protetycznych w jamie ustnej. Zachowują się one tak samo, jak naturalne uzębienie, pozwalając Pacjentowi dokładnie gryźć wszystkie produkty, nawet te twarde (orzechy, cukierki). Implanty zębowe integrują się z tkankami kostnymi oraz zapobiegają ich zanikowi, przez co rozwiązywany jest problem tzw. profilu starczego.

Prace protetyczne osadzane na implanty zębów są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które będą doskonale imitowały estetykę naturalnych tkanek. Dzięki temu Pacjent może uzyskać taki uśmiech, jaki sobie wymarzył! Warto dodać, że wspomniane materiały wyróżniają się nieprzeciętną wytrzymałością i umożliwiają leczonej długotrwałe użytkowanie uzupełnienia, bez obawy uszkodzeń.

Jak możesz się z nami skontaktować?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile będzie kosztowało leczenie implantologiczne, umów się na wizytę w Wielgos Stomatologia! Po dogłębnej diagnostyce dobierzemy rozwiązanie, które będzie zgodne z Twoimi oczekiwaniami i przyniesie wspaniałe efekty! Konsultację możesz zarezerwować, dzwoniąc pod numer +48 695 413 575 lub wypełniając formularz.