Pomożemy Tobie i Twojej rodzinie

Jacek Wielgos
Autor: Jacek Wielgos
02.08.2022

Wielgos Stomatologia jest gabinetem, który powstał z myślą świadczenia pomocy wszystkim Pacjentom oraz ich rodzinom. Dzięki doświadczeniu oraz nowoczesnym urządzeniom jestem w stanie podjąć się kompleksowego leczenia, należącego do różnych dziedzin stomatologii. Spełnienie marzenia o zdrowym uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko zapisać się na wizytę!

Rzetelne konsultacje

Nigdy nie podchodzę do leczenia impulsywnie, nawet przy prozaicznych przypadkach niewymagających poważnych zabiegów. W moim gabinecie stomatologicznym pierwszy etap postępowania zawsze stanowi konsultacja. Podczas niej rozmawiam z Pacjentem o jego oczekiwaniach, zapoznaję się z problemem oraz wykonuję gruntowną diagnostykę. Żeby wszystkied dalsze czynności były dla leczonej osoby zrozumiałe, sporządzam plan działania, uwzględniający najdrobniejsze detale terapii. Całość dopełniam precyzyjnym kosztorysem, aby Pacjent znał wszystkie aspekty procesu, w tym finansowe.

Prywatne centrum diagnostyczne

Zanim przejdę do realizacji jakichkolwiek zabiegów, zajmuję się konieczną diagnostyką. Umożliwia ją własny gabinet diagnostyczny, w którym znajdują się nowoczesne urządzenia. Przykład stanowi aparatura mogąca wykonać kilka rodzajów zdjęć RTG, a także tomograf komputerowy, trójwymiarowo odzwierciedlający kościec twarzoczaszki. Ponieważ wszystkie badania są realizowane na miejscu, wyniki zyskuję natychmiastowo, a Pacjenta oszczędza cenny czas, który w przeciwnym wypadku musiałby poświęcić na poszukiwanie osobnej placówki dysponującej pożądanym sprzętem.

Stomatologia dziecięca!

W Wielgos Stomatologia zajmuje się również leczeniem dzieci! Pośród małych Pacjentów najpopularniejsze są zabiegi stomatologii zachowawczej oraz wizyty adaptacyjne. Podczas nich przedstawiam maluchom, na czym polega leczenie dentystyczne oraz jakie urządzenia są używane w jego trakcie. Wizyty adaptacyjne to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, gdyż na podstawie swojego pierwszego spotkania z dentystą określa ono swój przyszły stosunek do spraw związanych ze zdrowiem jamy ustnej.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe to jeden z najpopularniejszych zabiegów szeroko pojętej stomatologii. Chociaż na przestrzeni ostatnich lat uległo bardzo pozytywnym zmianom, to wciąż boryka się z niepochlebną opinią. Jednakże mikroskop stomatologiczny sprawia, że „kanałówka” wyróżnia się dzisiaj znacznie większą skutecznością i krócej trwa, ograniczając się często do jednej wizyty.

Mikroskop stomatologiczny zapewnia 25-krotne przybliżenie pola zabiegowego, toteż ekspert może dokładnie oczyścić zainfekowane tkanki wewnątrz zęba oraz kanałów korzeniowych. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko ponownego rozwoju bakterii (oczywiście po wypełnieniu pustych przestrzeni gutaperką), co z kolei minimalizuje prawdopodobieństwo konieczności przeprowadzenia wtórnego leczenia kanałowego.

Materiały wysokiej jakości

W wielu rodzajach leczenia stomatologicznego konieczne jest zastosowanie uzupełnień, które odbudują fragmenty zębów lub ich całość. Aby takie prace protetyczne zadowalały Pacjenta, muszą być wykonane z materiałów odpowiedniej jakości. Podczas leczenia stosuję wyłącznie sprawdzone rekonstrukcje, które będą naturalnie imitowały tkanki zębów oraz wyróżnią się wytrzymałością.

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli chcesz podjąć leczenie stomatologiczne i poszukujesz gabinetu, który sprosta Twoim oczekiwaniom, Wielgos Stomatologia to najlepsze wyjście! Do każdego Pacjenta podchodzę całkowicie indywidualnie, a wszystkie zabiegi przeprowadzam zgodnie z najwyższymi standardami. Wizytę możesz umówić wypełniając formularz albo dzwoniąc pod numer +48 695 413 575