PROTEZY ZĘBOWE RZESZÓW

Zęby można stracić z różnych powodów: przez nieszczęśliwe wypadki, działanie próchnicy czy najzwyczajniej w świecie – wiek. Na przestrzeni wieków był to duży problem, jednakże wraz z nadejściem protez zębowych jego powaga znacznie zmalała. W Stomatologia Wielgos przeprowadzam leczenie za pomocą wysokiej jakości uzupełnień, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Pacjentów!

Kilka słów o protezach zębowych

Protezy zębowe to specjalne rekonstrukcje protetyczne, które mają imitować utracone uzębienie naturalne. Przywracając jamie ustnej odpowiednią funkcjonalność, pozwalającą Pacjentowi normalnie spożywać posiłki oraz się uśmiechać. Wyróżniamy dwa zasadnicze rodzaje tego rodzaju uzupełnień:

Rodzaje protez zębowych dostępnych w Wielgos Stomatologia


Jakie zalety ma zastosowanie protez zębowych?

Bezbolesne leczenie protetyczne w Wielgos Stomatologia

W wielu przypadkach, szczególnie gdy Pacjenci borykali się z bezzębiem przez dłuższy czas, konieczne może być przeprowadzenie dodatkowych zabiegów, np. chirurgicznych. Aby przebiegały one całkowicie bezboleśnie i nie powodowały traumatycznych przeżyć, używam wysokiej jakości znieczuleń miejscowych. Są one używane w renomowanych placówkach na całym świecie, dlatego też nie mogło ich zabraknąć w moim gabinecie dentystycznym! Pacjenci cierpiący z powodu dentofobii (lęku przed stomatologiem) zaś mogą zgłosić ten fakt przed wizytą, zostanie ona ułożona w taki sposób, aby zredukować prawdopodobieństwo wystąpienia negatywnych doświadczeń.

Leczenie protetyczne w kilku krokach

  1. Cały proces zaczynam od konsultacji – podczas niej rozmawiam z Pacjentem i proponuję mu odpowiednie rozwiązanie, uwzględniając możliwe alternatywy. Następnie przechodzę do diagnostyki, aby zebrać wszystkie niezbędne informacje. Po wszystkim przekazuję Pacjentowi plan leczenia oraz kosztorys, żeby wszystkie aspekty postępowania były jasne.
  2. Drugi etap zależy od tego, jaką protezę wybrał Pacjent. Jeśli opartą na implantach, przechodzimy do ich wszczepienia i pobrania wycisków uzębienia. Jeżeli zaś wybór padł na ruchomą protezę, ograniczamy się tylko do pobrania wspomnianych wycisków. Używamy do tego nowoczesnego skanera wewnątrzustnego.
  3. Na czas wykonania protezy (a także gojenia implantów, jeśli dotyczy) Pacjent zostaje wykorzystany w tymczasowy odpowiednik, umożliwiający mu normalne funkcjonowanie. Wykonane skanerem wyciski zostają wysłane do laboratorium protetycznego, gdzie technik dentystyczny zajmie się stworzeniem spersonalizowanego uzupełnienia.
  4. Kiedy otrzymam ostateczną protezę, zapraszam Pacjenta na ostatnią wizytę. Podczas niej oddaję mu ją do osobistego użytku lub trwale mocuję w jamie ustnej. Dalsze spotkania ograniczają się już do regularnych kontroli stanu jamy ustnej.

Protetyka Rzeszów – Nowoczesna diagnostyka

Bez precyzyjnej diagnostyki nie można przeprowadzić skutecznego leczenia. Dlatego też w moim gabinecie stworzyłem prywatne centrum diagnostyczne. Jest ono wyposażone w aparaturę RTG, tomograf komputerowy czy skaner wewnątrzustny. Dzięki nim całe postępowanie ma znacznie większą szansę sukcesu, a wszystkie konieczne badania wykonuję na miejscu, oszczędzając cenny czas Pacjenta.

Skaner wewnątrzustny ma szczególne znaczenie podczas leczenia protezami. Pobierane dzięki niemu skany są znacznie dokładniejsze, niż wyciski uzyskiwane dzięki tradycyjnej masie dentystycznej. Procedura wykonania przebiega też znacznie łatwiej – wspomniana masa nieraz wywoływała dyskomfort lub wręcz nudności, a użycie skanera jest pozbawione tego rodzaju utrudnień.

Protetyk Rzeszów: Trochę o mnie

Już od kilkunastu lat spełniam się jako dentysta, doskonaląc swoje umiejętności podczas codziennej praktyki, a także przeróżnych szkoleń czy kursów. Na podstawie własnych doświadczeń wiem, że podczas leczenia najważniejsza jest funkcjonalność oraz estetyka rezultatów. Dokładam wszelkich starań, aby Pacjenci mogli szeroko się uśmiechać bez uczucia wstydu lub skrępowania, a efekty leczenia utrzymywały się przez wiele lat.

Protetyka stomatologiczna – Kompleksowe podejście do leczenia

Prowadząc leczenie stomatologiczne, nieważne jakiego rodzaju, staram się przywrócić jamie ustnej pełne zdrowie. Dlatego też diagnostykę oraz wszystkie inne działania wykonuję kompleksowo, uwzględniając nie tylko problem, z którym zgłosił się Pacjent, ale eliminując pozostałe schorzenia wykryte podczas postępowania. Tym sposobem rezultaty terapii utrzymają się znacznie dłużej, a ryzyko pojawienia się dalszych kłopotów dotykających innych struktur jamy ustnej.

Protetyka Rzeszów – Umów się na wizytę!

Borykasz się z bezzębiem lub poważnymi ubytkami, które odbierają Ci radość z życia? A może chcesz wymienić dotychczasową protezę na nowocześniejszy odpowiednik? Rozwiązanie znajdziesz w gabinecie Wielgos Stomatologia! Przeprowadzę gruntowną analizę problemu i dobiorę wysokiej jakości protezę! Możesz się ze mną skontaktować- wypełniając formularz albo dzwoniąc pod numer +48 695 413 575

.

Najczęściej zadawane pytania o protezy
Jak przebiega wytwarzanie protezy?
+
Proces tworzenia protezy odbywa się w profesjonalnym laboratorium protetycznym. Zajmuje się tym technik dentystyczny, posługując się wirtualnymi wyciskami uzębienia, pobranymi dzięki skanerowi wewnątrzustnemu. Procedura trwa najczęściej od kilku tygodni, do nawet kilku miesięcy.
Czy użytkowanie protezy wymaga wprowadzenia zmian w diecie?
+
Kwestia ta zależy od rodzaju protezy. Jeśli Pacjent użytkuje tradycyjne uzupełnienie ruchome, ograniczenie niektórych produktów żywnościowych (szczególnie tych twardych lub kleistych) może okazać się nieuniknione. W przypadku protez stałych osadzonych na implantach Pacjent nie musi martwić się o żadne zmiany w diecie, gdyż zachowują się jak naturalne zęby.
Jak dbać o protezę zębową?
+
Pacjenci posiadający klasyczne protezy ruchome powinni bezwzględnie pamiętać o wyjmowaniu ich z ust do snu – zapobiegnie to przerostowi błon śluzowych, który mógłby doprowadzić do problemów z tkankami miękkimi jamy ustnej. Czyszczenie takich protez z kolei powinno się ograniczyć do ich płukania oraz szczotkowania przy pomocy zwykłego mydła w płynie, co usunie groźne bakterie. O protezy na implantach zaś dba się tak samo, jak o stałe uzębienie.
Protezy zębowe
Proteza akrylowa do 4 zębów
900 zł
Proteza akrylowa całkowita
1 300 zł
Proteza elastyczna winylowa
1 700 zł
Proteza na 2 implantach
4 500 zł
Mimo znacznie większej wagi przykładanej przez Pacjentów do dbania o zdrowie uśmiechu, bezzębie oraz poważne braki w uzębieniu pozostają poważnym problemem. Do jego zwalczania stosuje się specjalne protezy, których zadaniem jest przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej. W naszym gabinecie przeprowadzamy leczenie za pomocą ruchomych uzupełnień wykonywanych z wytrzymałych materiałów, skutecznie odbudowujących utracone uzębienie i pozwalających Pacjentom komfortowo spożywać ulubione produkty.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

    Dowiedz się więcej o akcji „Promocja Zdrowia Jamy Ustnej” w naszym gabinecie