Wizyta konsultacyjna w Wielgos Stomatologia

Jacek Wielgos
Autor: Jacek Wielgos
29.12.2022

Leczenie stomatologiczne jest złożonym procesem, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego też etapem otwierającym całe postępowanie jest konsultacja. To stosunkowo krótka wizyta, polegająca na rozmowie dentysty z Pacjentem oraz wykonaniu badań diagnostycznych. Dzięki konsultacji leczenie jest dokładnie planowane, a przepływ informacji pomiędzy obiema stronami precyzyjny.

Wywiad medyczny – pierwszy krok

Lekarz rozpoczyna konsultację od wywiadu medycznego. Polega on na rozmowie z Pacjentem, pozwalającej ekspertowi określić jego potrzeby i oczekiwania. Następnie dentysta zapoznaje się z dotychczasową dokumentacją medyczną oraz przyjmowanymi przez leczoną osobę środkami farmakologicznymi, jeżeli takowe on stosuje. Następnie miejsce ma przegląd jamy ustnej, będący rutynową procedurą.

Diagnostyka

Po wywiadzie medycznym przychodzi czas na diagnostykę. W jej ramach wykonywane są nowoczesne oraz w pełni bezpieczne badania, takie jak kilka rodzajów RTG czy tomografia komputerowa. Obrazują one tkanki jamy ustnej w różnym zakresie, toteż są dobierane przez eksperta wedle potrzeby. W Wielgos Stomatologia diagnostyka przeprowadzana jest na miejscu, co oszczędza cenny czas Pacjenta i zapewnia mu wyjątkowy komfort.

Wybór rozwiązania

Po diagnostyce dentysta ma już wszystkie materiały, na podstawie których może dobrać odpowiednie rozwiązanie problemu. Stara się on je dopasować w taki sposób, aby były zgodne z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta. Oprócz zasadniczej metody leczenia, ekspert przedstawia też możliwe alternatywy, pozostawiając wybór leczonej osobie. Jeżeli na drodze diagnostyki zlokalizowano jeszcze inne schorzenia, stomatolog przekazuje Pacjentowi odpowiednią informację

Planowanie leczenia

Kiedy określono już metodę leczenia danej choroby, całe postępowanie jest precyzyjnie planowane. Pierwsze zabiegi są wdrażane dopiero po akceptacji wspomnianego planu przez Pacjenta, aby w trakcie procesu nie pojawiły się zbędne nieścisłości.

Plan leczenia ma formę krótkiego dokumenty, w którym znajduje się wykaz wszystkich zabiegów koniecznych do usunięcia problemu. Są one ułożone chronologicznie i zawierają skrócone opisy czynności, aby Pacjent miał ich świadomość oraz nie był narażony na zaskoczenia.

Kosztorys

Razem z planem leczenia Pacjent otrzymuje kosztorys zawierający ceny wszystkich zabiegów lub badań wykonywanych w trakcie leczenia. Jak w poprzednim przypadku, konieczne zabiegi są wykonywane dopiero po akceptacji ze strony leczonej osoby. Kosztorys przekazujemy na pierwszej wizycie, żeby Pacjent miał czas na zastanowienie, a w razie konieczności odpowiadamy na wszystkie pytania oraz rozwiewamy wątpliwości.

Jak przygotować się do konsultacji?

Przede wszystkim warto zebrać dotychczasową dokumentację dentystyczną, co ułatwi ekspertowi ocenę stanu zdrowotnego jamy ustnej. Dobrze też przygotować wykaz leków przyjmowanych na inne schorzenia, co znacznie zmniejszy ryzyko powikłań w trakcie postępowania. Konsultacja jest wizytą, na której nie przeprowadza się żadnych zabiegów, ma ona na celu rozpoznanie problemu oraz dobór odpowiedniego rozwiązania.

Zalety konsultacji

Jak możesz się z nami skontaktować?

Jeśli interesuje Cię wizyta konsultacyjna, warto zasięgnąć rady ekspertów. W Wielgos Stomatologia leczenie zaczynamy właśnie od konsultacji, podczas której dokładnie omawiamy cały proces i odpowiadamy na wszelkie pytania. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 695 413 575 lub wypełniając formularz.