Chirurgia stomatologiczna Rzeszów

Leczenie dentystyczne wymaga w wielu przypadkach przeprowadzenia odpowiednich zabiegów operacyjnych. Mogą one dotyczyć różnych struktur – tkanek miękkich jamy ustnej, tkanek okołowierzchołkowych czy samych zębów – tym między innymi zajmuje się chirurgia stomatologiczna. W Wielgos Stomatologia chirurgią stomatologiczną zajmuje się doświadczony chirurg stomatolog, który dba o najwyższe standardy podczas wykonywanych zabiegów.

chirurg stomatolog podczas zabiegu

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna Rzeszów – jak wspominaliśmy chirurg stomatolog zajmuje się zabiegami operacyjnymi w obrębie jamy ustnej w tym usuwaniem zębów. Zazwyczaj stanowią one wsparcie dla zgoła odmiennych rodzajów leczenia, np. protetycznego, ortodontycznego czy periodontologicznego. Zdarza się jednak, że zabiegi chirurgiczne stanowią samodzielne leczenie, tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na:

chirurgia stomatologiczna rzeszów

Zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonywane w Wielgos Stomatologia


Bezbolesne zabiegi chirurgiczne w Wielgos Stomatologia Rzeszów

Mam świadomość, że zabiegi chirurgii stomatologicznej wywołują u Pacjentów pewien niepokój, szczególnie zaś u osób borykających się z dentofobią. Dlatego też podczas nich stosowane są wysokiej jakości znieczulenia miejscowe. To sprawdzona oraz skuteczna metoda walki z bólem podczas wszystkich procedur (usuwanie zęba, ekstrakcja wierzchołka korzenia, ekstrakcja zębów mądrości i inne), która jest wykorzystywana przez najbardziej renomowane placówki dentystyczne na całym świecie.

Jeśli Pacjent z dentofobią odczuwa bardzo mocny stres przed wizytą w gabinecie, wystarczy mnie o tym poinformować. Spotkanie zostanie zaplanowane w taki sposób, aby zajęło jak najmniej czasu i żeby nie pojawiły się żadne traumatyczne przeżycia.

Kompleksowa diagnostyka przed zabiegami chirurgii stomatologicznej w Rzeszowie

Zabiegi chirurgii stomatologicznej polegają na poważnej ingerencji w tkanki jamy ustnej. Dlatego też przed przystąpieniem do nich leczenie jest dokładnie planowane, co umożliwia m.in. kompleksowa diagnostyka. To dzięki niej można dokładnie określić uwarunkowania anatomiczne szczęki lub żuchwy, czy stan błon śluzowych.

Używam do tego aparatury RTG oraz tomografu komputerowego, które dokładnie obrazują konkretne struktury jamy ustnej (tomograf robi to trójwymiarowo). Ponieważ cenię cenny czas Pacjentów, wszystkie badania są wykonywane na miejscu.

Pogotowie stomatologiczne Rzeszów

Potrzebujesz nagłej pomocy? Boli Cię ząb?

Chirurg stomatolog Rzeszów – Doświadczony ekspert!

Chirurg stomatolog Rzeszów – w Wielgos Stomatologia w Rzeszowie chirurgią stomatologiczną zajmuje się doświadczony ekspert chirurg stomatolog, gdyż ta dziedzina wymaga nieprzeciętnej wiedzy, precyzji oraz spostrzegawczości. Podczas wykonywanych zabiegów zachowuje on najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz analizuje problem, aby zminimalizować ryzyko potencjalnych powikłań i uzyskać przewidywalne rezultaty, a zabiegu są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Dbałość o procedury chirurgii stomatologicznej, duże doświadczenie oraz zaangażowanie to podstawa sukcesu!

Umów się na wizytę!

Z moim gabinetem współpracuje doświadczony chirurg stomatologiczny w Rzeszowie, który już od lat dba o zdrowe oraz piękne uśmiechy Pacjentów! Jeśli potrzebujesz leczenia chirurgicznego, umów się na wizytę w Wielgos Stomatologia! Możesz to zrobić – wypełniając formularz albo dzwoniąc pod numer +48 695 413 575

Najczęściej zadawane pytania o chirurgię zębów
Czy w trakcie ciąży można usuwać zęby?
+
Jeśli jest to konieczne, nic nie stoi na przeszkodzie usuwania zębów u Pacjentek w ciąży. Podczas zabiegu używa się wysokiej jakości znieczulenia, toteż przebiega on atraumatycznie.
Czy powinno się usuwać zęby mądrości?
+
Wyrzynające się ósemki zajmują miejsce w łuku zębowym, co często prowadzi do wad zgryzu. Ponadto ich umiejscowienie utrudnia Pacjentowi zachowanie odpowiedniej higieny, co tylko zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju próchnicy. Dlatego też zęby mądrości lepiej usunąć, co uchroni jamę ustną od problemów w przyszłości.
Czy wybity ząb można ponownie zamocować na swoim miejscu?
+
Wprawienie wybitego zęba na swoje miejsce jest możliwe – należy jednak jak najszybciej udać się do dentysty i transportować go w wodzie lub mleku.
Chirurgia stomatologiczna
Ekstrakcja (usunięcie) zęba
250 zł – 300 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba stałego chirurgiczne
500 zł – 600 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba mlecznego
100 zł
Podcięcie wędzidełka
250 zł
Resekcja wierzchołka korzenia
400 zł – 450 zł
Chirurgia stomatologiczna obejmuje wszystkie zabiegi operacyjne przeprowadzane w obrębie jamy ustnej. Zazwyczaj stanowią one wsparcie dla pozostałych dziedzin, np. protetyki, jednakże w wielu przypadkach służą jako zasadnicze rozwiązanie problemu. Wszystkie czynności chirurgiczne w Wielgos Stomatologia przebiegają całkowicie bezboleśnie dzięki zastosowaniu znieczulenia komputerowego miejscowego, a najczęściej wykonywane jest usuwanie zębów mądrości.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

    Dowiedz się więcej o akcji „Promocja Zdrowia Jamy Ustnej” w naszym gabinecie